NAJLEPŠIE DETSKÉ KNIHY

Zostavovateľky

Kategória:
Knihy pre najmenších/0 – 3 roky

Alžbeta Uríková

Propagátorka čítania deťom, redaktorka, blogerka, mama, po nociach neúnavná hľadačka najkrajších detských kníh u nás a za hranicami. Nájdete ju na blogu pampuch.sk.

Kategória:
Knihy pre najmenších/0 – 3 roky

Ľudmila Mičianová

Logopedička a autorka detských kníh. Vo voľnom čase by ste ju v kníhkupectve márne hľadali v oddelení pre dospelých. Doma vychováva troch zanietených čitateľov.

Kategória:
Knihy pre najmenších/0 – 3 roky

Monika Freml

Živí sa písaním. Ako Bookvička. zbiera a zdieľa detské knihy, ktoré by si ako dieťa sama priala mať. Rada povzbudzuje rodičov, aby sa nebáli čítať deťom v cudzom jazyku.

Kategória:
Knihy pre deti/4 – 6 rokov

Markéta Andričíková

Vysokoškolská pedagogička, ktorá sa zaoberá svetovou literatúrou a recepciou textov určených pre detského čitateľa. Doma má troch vášnivých čitateľov: manžela, takisto literárneho vedca, a dvoch synov.

Kategória:
Knihy pre deti/4 – 6 rokov​

Viktória Marcinová

Je autorkou projektu Prečítané leto a už roky sa venuje téme čítania. Nájdete ju v OZ Krajina čitateľov, kde pomáha učiteľom spájať deti s knihami.

Kategória:
Knihy pre deti/7 – 10 rokov​​

Mirka Trippé

Učiteľka, ktorá na vyučovaní často využíva beletriu. Autorka vzdelávacieho programu KamžeKam. Nájdete ju na @kamze_kam.

Kategória:
Knihy pre deti/7 – 10 rokov​​​

Zuzana Herbrychová

Učiteľka, mentorka, lektorka, knihomoľka, mama dvoch tínedžerov. Knihy sú jej únik, oddych, cesta i cieľ. Sú jej súčasťou doma i v práci.

Kategória:
Knihy pre deti/11 – 13 rokov​​​

Lucia Hlubeňová

Knižná redaktorka a skautka, prekladateľka, no predovšetkým tuláčka po knihách a milovníčka detskej ilustrácie. Poznávacie znamenia: modré okuliare, líšky a Japonsko.

Kategória:
Knihy pre deti/11 – 13 rokov

Veronika Inglotová

Knižná recenzentka, školská knihovníčka, zručná pedagogička, psíčkarka, milovníčka kníh a snových komiksov. Slová sú nielen jej vášňou, ale aj únikom z náročnej reality.

Kategória:
Knihy pre deti/14 – 16 rokov​​​

Lucia Borovská

Pôsobí v neziskovej organizácii Indícia, kde sa venuje zmene prístupu vo vyučovaní na základných školách. Je tiež zakladajúca členka OZ Úlet s knihou, editorka a mama dvoch tínedžerov.

Kategória:
Knihy pre deti/14 – 16 rokov​​​

Petra Mišáková

Vyštudovaná sociálna pracovníčka a bývalá knihovníčka. Je editorkou a recenzentkou pre Úlet s knihou a zaoberá sa biblioterapiou.

Kategória:
Knihy pre deti/14 – 16 rokov

Viera Némethová

Knihovníčka a metodička v petržalskej knižnici, recenzentka portálu Úlet s knihou. Vedie knižný klub, biblioterapeutické stretnutia, vytvára podujatia najmä pre staršie deti, stredoškolákov a dospelých.

Kategória:
Knihy pre všetkých

Miroslava

Autorka blogu odetskychknihach.sk, kde čitateľov presviedča o tom, že deti si môžu obľúbiť aj náročnejšiu literatúru. Najviac sa teší z toho, že jej deti si osvojili jej prístup ku knihám.

Grafická úprava katalógu

Zuzana Bartová

Zuzana Bartová sa venuje ilustrácií a grafickému dizajnu ako freelancer už nejaký ten čas. Jej tvorbu je možné vidieť napríklad v časopisoch, knihách ale aj v rôznych komerčných projektoch. Keď netvorí rada číta dobré knihy a chodí do prírody na prechádzky alebo turistiku. Na sociálnych sieťach ju nájdete ako wildflower a viac sa môžete dozvedieť aj na jej webe wildflower.sk.